Kompozit Tabela

Kompozit Tabela Fiyatları ve Kompozit Örnekleri

Kompozit Tabela Fiyatı : 1600 TL

Tabela Fiyatları 1600 Türk Lirası ile başlamaktadır, modele, malzemeye ve ölçüye göre değişmektedir.

Kompozit Tabela Ölçüleri

Standart kompozit tabela ölçüleri ve fiyatları;

  • 100 x 100 cm - 4000 TL
  • 100 x 200 cm - 6000 TL
  • 100 x 300 cm - 8000 TL
  • 100 x 400 cm - 9000 TL
  • 100 x 500 cm - 11000 TL

Buradaki ölçüler ve fiyatlar örnektir. İstediğiniz her boyutta kompozit tabela satın almak için bizi arayın.

Kompozit Tabela Nedir?

Kompozit Tabela, cephe kaplamasında kullanılan ve bir çok çeşit kuvvetli malzemelerin birleştirilmesi ile yapılan çok dayanıklı bir tabela modelidir. Kompozit Tabela dış cephe kaplamalarında, inşaat ve mimari alanlarda dayanıklığı ile reklam ve tabela amaçlı tercih edilmektedir.

Kompozit Tabela Nasıl Yapılır?

Kompozit tabela oluşturma süreci, reklam ve tanıtım amaçlı kullanılan dayanıklı ve estetik tabelaların üretimini içerir. Kompozit malzemelerin işlenmesi, baskı ve montaj aşamalarından geçerek son ürünün elde edilmesi sağlanır. İşte kompozit tabela oluşturma sürecindeki adımlar:

Tasarım: Tabelanın boyutları, renkleri, yazı tipi ve görsel öğeleri belirlenir. Tasarım, müşterinin isteklerine ve tabela kullanım amacına göre hazırlanır.

Malzeme seçimi: Kompozit malzemeler, genellikle alüminyum ve polietilen karışımından oluşur. Malzemenin kalınlığı, renk ve doku gibi özellikleri, projeye uygun olarak seçilir.

Ölçüm ve kesim: Kompozit malzeme, tasarımın gerektirdiği boyutlara göre ölçülür ve kesilir.

Baskı: Kompozit malzeme üzerine tasarımın gerektirdiği yazı, resim veya logo baskısı yapılır. Dijital baskı ve UV baskı teknikleri kullanılabilir.

Laminasyon veya kaplama: Baskılı malzeme, UV korumalı laminasyon veya folyo kaplama yöntemleriyle dış etkenlerden korunur. Bu işlem, tabelanın renklerinin solmamasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Kesme ve şekillendirme: Laminasyon veya kaplama işlemi sonrası malzeme, tasarımın gerektirdiği şekle göre kesilir ve şekillendirilir. CNC kesim ve frezeleme gibi teknikler kullanılabilir.

Montaj: Kesilmiş ve şekillendirilmiş parçalar, tabela üzerine monte edilir. Bu aşamada LED aydınlatma veya diğer aydınlatma sistemleri de eklenebilir.

Tabela yerleşimi: Son olarak, üretilen kompozit tabela, hedef alanda monte edilerek kullanıma hazır hale getirilir.

Her proje için süreç ve teknikler farklılık gösterebilir; ancak, yukarıdaki adımlar temel olarak kompozit tabela oluşturma sürecini özetlemektedir.

Kompozit Tabela Hangi Malzemelerden Yapılır?

Kompozit tabelalar yaygın olarak Alüminyum kompozit malzeme(ACM) veya Polietilen kompozit malzeme(PE) ile yapılır. Bu malzemeler sert hava koşullarına ve uzun süreli kullanımlara dayanıklıdır. Bu malzemelerin dışında, PVC, cam elyaf, metal, ağaç gibi malzemeler de kompozit tabelaların yapımında kullanılabilir.

Kompozit Tabela’nın Avantajları Nelerdir?

Kompozit Tabelaların en önemli avantajı dayanıklılığıdır, temel malzemelerinden dolayı oldukça uzun ömürlüdür. Diğer bir avantajları ise, bir çok malzeme, desen ve renk ile yapılabildiğinden cephe kaplamaları için estetik görüntü sağlar. Su geçirmezdir, yağmura maruz kaldığında zarar görmez. Son olarak, yalnızca su ve sabun ile kolay temizlenebilirdir.

Kompozit Tabela’nın Dezavantajları Nelerdir?

Kompozit Tabela’nın en büyük dezavantajı diğer tabelalara göre biraz daha maliyetli olmasıdır. Kullanılan malzemelerinden ve boyutlarının büyük olmasından ağırdır ve montajı zordur. Yüksek ısı ve nem’e maruz kaldığında deforme olabilir.

Kompozit Tabela Yapımı Ne Kadar Sürer?

Kompozit Tabela yapımında ağırlık, boyut, malzeme, montaj gibi birçok zorlayıcı faktör olduğundan dolayı, üretimi 1-2 hafta sürebilir. Birçok farklı kalitede ekibe ve işgücüne sahip tabelacı olduğu için görüştüğünüz tabelacılardan yapım süresini sorabilirsiniz.

Kompozit Tabela İçin Uygun Tabelacı Nasıl Olmalıdır?

Kompozit Tabela yaptırmak istediğiniz tabelacı’nın geniş tabela portfolyosu olması gerekir. Kompozit Tabela yapımında gerekli tecrübe, montaj bilgisi, tasarım yeteneği ve profesyonel ekipmana sahip olan tabelacı tercih edilmelidir.

Hangi İşyerleri Kompozit Tabela Kullanır?

Bir çok farklı amaçla kullanılabilen Kompozit Tabelalar genellikle Eczane, Market, Reklam, Lokanta Tabelası, Yapı Market, İnşaat, Emlakçı, Büfe, Nalbur, Manav ve Elektrikçiler tarafından kullanılmaktadır.

Zey Reklam profesyonel ekibiyle tabelanızı 1 hafta içerisinde yapıp teslim eder.
X