Led Tabela

İstanbul Anadolu yakasında Led Tabela ve Led Tabela örnekleri

Led Tabela Fiyatı : 1300 TL

Tabela Fiyatları 1300 Türk Lirası ile başlamaktadır, modele, malzemeye ve ölçüye göre değişmektedir.

Led Tabela Ölçüleri

Standart led tabela ölçüleri ve fiyatları;

 • 100 x 100 cm - 2200 TL
 • 100 x 200 cm - 4200 TL
 • 100 x 300 cm - 6200 TL
 • 100 x 400 cm - 9200 TL
 • 100 x 500 cm - 11000 TL

Buradaki ölçüler ve fiyatlar örnektir. İstediğiniz her boyutta led tabela satın almak için bizi arayın.

Led Tabela Nedir?

LED Tabela, LED yani “Light Emitting Diode” ya da “Işık Yayan Diyot” teknolojisi kullanılarak üretilen dikkat çekici bir tabela türüdür. Özellikle LED tabelaların günümüzde tercih edilmesinin nedenleri; enerji tasarrufu, uzun ömürlü olmaları ve uygun fiyata sahip olmalarıdır. Tanıtım amaçlı kullanılan LED tabelalar, gece ve gündüz kolay görülebildiği ve hareketli görsel bir deneyim sunduğu için insanları etkilemede ve dikkatini çekmede diğer tabelalara göre daha başarılıdır.

Led Tabela Modelleri Nelerdir?

Led Tabela dükkanlar ve işletmeler için çok tercih edilen bir tabela türü olduğu için, halk arasında çok farklı çeşit led tabela söylemleri oluşmuştur. En popüler olan led tabela modellerini aşağıda sıraladık.

Led Açık Yazısı

İşletmelerin genellikle ön vitrin veya kapılara koyduğu bu led tabela türünün kullanım amacı dükkanın açık ve işyapar olduğunu ifade etmesidir. Dünyanın her tarafında bir çok farklı dilde farklı türünü görebileceğiniz “Led Açık Yazısı” tabelası, Türkiye içerisinde turistleri çekmek için “open” yazan led tabelaları da görebilirsiniz.

Led Kayar Tabela

Led Kayar Tabelalar küçük ekranlara sahip olan led tabelaların üzerinde birden fazla yazı, işaret, slogan gibi bir çok şeyi ifade etmek için kullanılmaktadır. Led Kayar Tabelaların çalışma mantığı, tabelada gösterilecek içerik sağdan sola veya soldan sağa doğru kayar ve bunlar bazen değişik desenler veya sönüp yanarak da gösterebilmektedir.

Led Tabela Nasıl Yapılır?

Led Tabela yapmak için öncelikle malzemelerin hazırlanması gerekmektedir. Bunlar Led modülleri(genellikle P10 32 x 16), kontrol kartı, güç kaynağı, PCB gibi benzer diğer gerekli malzemelerdir. Daha sonra, PCB tasarımı ile ve led modüllerinin bağlantısı yapılmalıdır.

PCB tasarımı tamamlandıktan sonra üzerine led modüller(P10) monte edilir ve güç kaynağına bağlatılır. Son olarak ise ışık ve aydınlatma ayarları yapılır ve çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.

Bu adımları daha detaylı öğrenmek için, YouTube üzerindeki bu videoyu detaylı izleyebilirsiniz:

Led Tabela Hangi Malzemelerden Yapılır?

Led Tabela yapımı için gereken malzemeler sırasıyla aşağıdadır.

 • Led modül
 • Kontrol kartı
 • Güç kaynağı
 • PCB (“Baskılı Devre Kartı” ya da “Printed Circuit Board”)
 • Bağlantı kabloları
 • Farklı özellikte veya görünümde bir led tabela yapılacaksa onun için gerekli aksesuarlar.

Led Tabela'nın Avantajları Nelerdir?

Led Tabelalar enerji tasarrufludur bu yüzden işletmeniz için bazı maliyetleri düşürmenin iyi yollarındandır. Uzun ömürlüdür yıllar boyunca sorunsuz çalışabilir, bazen bazı led ampuller sönebilmektedir ancak kolay bir işlemle değiştirilebilir. Uygun fiyatlıdır, diğer dikkat çekici, ışıklı tabelalara göre ucuzdur. Birçok fonksiyonel ve dinamik özelliğe sahiptir bu yüzden istediğiniz şekilleri, yazıları ve ifadeleri kullanabilirsiniz. Son olarak led tabelalar ışıklı oldukları için dikkat çekicidir.

Led Tabela Kullanımı Yasak mı?

Led Tabelaların kullanımı ülkeden ülkeye farklılık göstermekle birlikte belediyeden ve yerel düzenlemelerle de değişebilmektedir. Türkiye’de led tabela kullanımı yasak değildir, ancak yerel belediyenizi ya da bulunduğunuz bölgenin düzenlemelerine göz atarak nasıl kullanımlası gerektiğini öğrenebilirsiniz. Haksız rekabet oluşturacak ya da yol, trafik ışığı veya kamu düzenini kötü etkileyecek şekilde led tabela kullanımında ceza uygulanabilir.

Led Tabela Yapımı Ne Kadar Sürer?

Led Tabela yapımı çok fazla elektronik işlem gerektirdiği için 1 veya 2 hafta sürebilmektedir.

Led Tabela Programı Nedir? Hangi Programlar Kullanılır?

Led tabela programı, led tabelaların yazılımsal yapısı, gösterilecek içeriğini ve animasyonlarını düzenlemek ve yönetmek için kullanılan masaüstü yazılımlarıdır. Led tabela programları, led tabelalara veya kullanılan teknolojilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

En çok kullanılan led programları arasında LedEdit, NovaLed, Led Studio, Led Center, Easy Led, Led Show, Led Banner, Led Master, PowerLed ve Colorlight gibi yazılımlar vardır.

Neon Tabela ile Led Tabela Farkı Nedir?

Neon tabela ve led tabela temelde ışıklandırma ve reklam amaçlarıyla kullanılan iki farklı tabela aydınlatma teknolojisini kullanılır. Farklılık gösterdikleri yerler ise neon tabelaların neon gazı ile çalışmasıdır. Neon tabelalar cam tüpler içerisinde elektrik akımı verilerek aydınlatma sağlar. Led tabelalar ise düşük enerji tüketen diyotlar ile çalışır. 

Genel olarak led tabelalar, neon tabelalara göre daha verimli, daha uzun ömürlü ve daha uygun maliyetlidir. Ancak daha dekoratif ya da nostaljik bir tarz istendiğinde neon tabelalar tercih edilebilir.

Led Tabelalar bir Işıklı Tabela Çeşiti midir?

Led Tabela da diğer bir çok ışıklı model gibi bir ışıklı tabeladır. Işıklı tabelalar, ışık teknolojisinin günümüzde çok fazla gelişmesi ve yaygın kullanımlasından dolay çok farklı alt çeşitlere bölünmüştür.

Kaynaklar

Zey Reklam profesyonel ekibiyle tabelanızı 1 hafta içerisinde yapıp teslim eder.
X